כיוון פרונט

לרשותכם רשימת מוסכים מובילים המתמחים בתחום כיוון הפרונט לרכב.
מוסכים אלו נבחרו בקפידה ומעניקים ללקוחות אוטו טייר שירות מצוין ומחיר הוגן.

כיוון פרונט לרכב

כיוון פרונט לרכב
כיוון פרונט

כיוון פרונט יעזור לך להוציא את מירב הביצועים מהצמיגים שלך, בנוסף לכך פרונט תקין גורם לצמיגים להחזיק זמן רב יותר ומקטין את שחיקתם. כיוון פרונט לרכב משפר את אחיזת הכביש בצורה משמעותית, מונע משיכת הגה ומונע רעידות בהגה בזמן הנהיגה.

מה זה כיוון פרונט?

למעשה כאשר אנחנו מתכוונים לכיוון פרונט אנו מכוונים את מערכת המתלים של הרכב – המערכת אשר מחברת בין הרכב לבין הצמיגים. כיוון הפרונט לא מתבצע על הצמיגים או על החישוקים עצמם. המפתח לכיוון פרונט תקין הוא להתאים את הזווית שבה הצמיגים מונחים על הכביש.

מתי לעשות כיוון פרונט?

ישנם כמה סימנים אשר יעזרו לך לזהות האם יש צורך בכיוון פרונט, אם הבחנת באחד הדברים הבאים יש לבדוק את מצב הפרונט במכון פרונט מוסמך באופן מיידי.

·         שחיקה לא זהה של הצמיגים

·         הרכב מושך שמאלה או ימינה

·         ההגה לא נמצא באמצע כאשר נוסעים בקו ישר

·         ההגה רועד בזמן הנסיעה

 

כל אלו הינם סימנים שיש לבצע כיוון פרונט לרכב.

 

CAMBER, TOE, & CASTER

כאשר בוחן פרונט בודק את הרכב, הוא מתייחס בעיקר לשלושה פרמטרים עיקריים:

CAMBER

פרמטר זה מתייחס לזווית שבה הצמיג מונח על הכביש, אם הזווית היא כלפי חוץ מדי או כלפי פנים מדי אז יש לבצע כיוון פרונט לרכב, מצבים אלו גם נקראים קאמבר חיובי וקאמבר שלילי. הסיבות לכך עשויות להיות מיסבים שחוקים וחלקים אחרים במתלי הרכב עשויים לתרום לאי-התאמה בקאמבר.

TOE

פרמטר נוסף שיש לבדוק בכיוון פרונט הוא ה-TOE פרמטר זה מתייחס לאיך הצמיג נמצא ביחס למרכז הרכב, אם הצמיג מקביל לרכב אז המצב תקין, אם הצמיג פונה לכיוון מרכז הרכב אנו קוראים לזה TOE-IN ואם הוא פונה החוצה אז זה נקרא TOE-OUT, במקרים אלו יש לבצע מיידית כיוון פרונט לרכב.

CASTER

זווית הקאסטר עוזרת לייצב את ההיגוי, היציבות ויכולת הפנייה.

למה כיוון פרונט לרכב זה חשוב?

פרונט לא תקין עשוי לגרום לשחיקה מוגברת ולא זהה של הצמיגים, דבר זה גורם בסופו של דבר להחלפת צמיגים בתדירות גבוהה יותר, צריכת דלק מוגברת, יציבות נמוכה יותר כל הכביש. כל אלו מעידים שזה גם בטיחותי יותר וגם משתלם יותר לבצע בדיקת פרונט לרכב פעם בשנה על מנת לוודא את התקינות.

איזון גלגלים

איזון גלגלים/צמיגים מתבצע על הגלגלים עצמם בניגוד לכיוון פרונט, באיזון גלגלים למעשה בודקים אם הגלגל מאוזן מבחינת משקל וזאת כאשר הוא כבר מורכב על החישוק, במידת הצורך מוסיפים משקולות זעירות על מנת להגיע לשיווי משקל מקסימלי.

איזון הגלגלים מתבצע כך שיפתור חוסר איזון אנכי ואופקי גם יחד, חוסר איזון גלגלים מתאפיין בעיקר ברעידות הגה ועשוי לגרום לשחיקה מוגברת של הצמיגים ביחד עם צריכת דלק גבוהה.

כאשר הפנצ'רמעכר ניגש לאזן את הגלגלים הוא מתקין את הצמיגים על החישוקים, מנפח את הצמיגים ללחץ אוויר אופטימלי ומעלה את הגלגל למכונה אשר מסמנת כל חוסר איזון שיש בגלגל, בהתאם לכך הוא מוסיף משקולות ומבצע בדיקה חוזרת עד שהכל תקין.

איזון גלגלים מומלץ לביצוע כל 10000 ק"מ וזאת על מנת למקסם את אורך חיי הצמיגים ולהוציא מהם את מירב הביצועים בתחום הבטיחות יחד עם צריכת דלק נמוכה.


טואול - אתרים באינטרנט