המחירים המופיעים באתר תקפים לרכישה דרך אתר אוטוטייר בלבד ושונים מהמחירים בפנצריות

בחירת צמיג נכונה

בחירת הצמיג צריכה להתאים בצורה המקסימלית ביותר שניתן לתקציב הנתון ולצרכים שלך, ניתן להשיג זאת ע"י התמקדות במדריך של אוטו טייר לבחירת צמיג נכונה ושימוש במגוון הצמיגים הרחב והמגוון שברשותנו.


קביעת הצורך בהחלפת צמיג


  • חריצי הצמיג חייבים להיות בעומק של  1.6 מילימטר, בפחות מזה כדאי להחליף צמיג כי הנסיעה מסוכנת.

  • בתנאי דרך רטובים חריצי הצמיג חייבים לספק עומק של 3 מילימטר על מנת לספק ניקוז מים יעיל, אחרת האחיזה נפגעת ואיתה גם הבטיחות.

  • בלאי חריג המחייב החלפת צמיג מוקדמת.


קביעת כמות הצמיגים להחלפה

  • במקרה של החלפת צמיג בודד (עקב בלאי מוגבר, פגיעה או פגם), מומלץ להחליף לצמיג בעל תכונות זהות של גודל, מד עומס, מד מהירות ואף של אותה החברה.

  • במקרה זה החלפת שני צמיגים מומלץ להחליף בצמיגים בעלי איכות זהה או טובים מהצמיגים שנשארים, למידה נוסף על החלפת שני צמיגים ניתן ללחוץ כאן.

  • החלפת כל הצמיגים הינה האפשרות הטובה ביותר שכן היא מאפשרת בחירה מהטווח הרחב והמגוון ביותר של האפשרויות המוצעות אשר יספקו את ההתאמה הטובה ביותר לדרישותייך האיכותיות והתקציביות.

קביעת גודל הצמיגים

רוב האנשים מחליפים את הצמיגים הישנים שלהם בצמיגים חדשים בעלי גודל זהה, ניתן לראות את גודל הישן כאן ואת גודל הצמיג המקורי של הרכב כאן. בנוסף מומלץ לשקול את הגדלת צמיג מעבר כזה יגדיל את אחיזתם בכביש. למידע נוסף על הגדלת  הצמיגים יש ללחוץ כאן.


ניתוח תנאי הדרך

יש לנתח את תנאי הדרך שבהם אתה נוסע בדרך כלל, האם זוהי דרך סלולה? עירונית? בין עירונית? כבישי עפר?

יש  לבחור צמיג המתאים לתנאי הדרך ואופי הנהיגה שכן צמיג המתאים לכבישי עפר עשוי לפגום בנוחות הנסיעה בכביש מהיר. רוב הצמיגים המוצעים הינם רב עונתיים המתאימים גם לדרך רטובה אך במקרים מסויימים יש  לשקול קניית צמיגים חד עונתיים.


קנה את האיכות הטובה ביותר שאתה יכול להרשות לעצמך

האמרה הישנה, "אתה מקבל בהתאם למה שאתה משלם", אולי הומצאה בהקשר לקניית צמיגים. יש לחשב את מחיר הצמיג לק"מ,  כלומר יש לקחת את מחיר הצמיג ולחלק אותו בכמות הקילומטרים שאותו צמיג יכול לנסוע באופן ממוצע, התוצאה ברוב המקרים תיהיה שצמיג יקר יותר מתברר כזול יותר בטווח הארוך,  האיכות העדיפה עושה אותו לבחירה משתלמת עוד יותר.


טואול - בניית אתרים